Dichtung und Wahrheit (Поэзия и правда)

12. října 2010 v 10:02

Ballad of a real man Ross Hedvicek
or
How Rosta in CS grew up to Ross in US
( by Johnny Hajek , 1996 )

Methinx that you'll never see
an anticommunist as sharp as me.

The only guy who comes close
is Ross Hedvicek, as I disclose.

Obvodní oddělení VB Kojetín
Č.j.VB.- 840/1086 V Kojetíně dne 9.října 1986
..."Jmenovaný měl v místě bydliště chování dobré a ze strany spoluobčanů nebylo k jeho osobě žádných připomínek, taktéž ve svém procovišti byl hodnocen kladně. Byl členem ZO Svazarm Kojetín a ROH na pracovišti. ...Bydleli společně v rodinném domku rodičů Rostislava Hedvička."

His father and my uncle were black-labeled as kulaks,
(ex)commies forced'em to hard labor in PTP-gulags.

Pokud se týká mého vlastního bratra Rostislava HEDVIČKA, nar. 30. 5. 1956 tento pochází z dělnické rodiny, kde společně se mnou vyrůstal. V roce 1961 nastoupil povinnou školní docházku , kterou ukončil v roce 1970 v ZŠ v Kojetíně.

When Rostik went to Chech basic school,
teacher Kolkova behaved as a commie fool.

At pause kids got milk or coffee from the red durak,
only Rostik heard "Not for you, you son of a kulak!"

That red daughter of a bitch made Rosta to think
how to get outta red Chech commie bing.

Bing is a prison cell in our US slang,
tho we lock up no anticommies (like Hucin)
as even now does Chech ex-commie gang.

Rosta byl vzdy jinochodec jak Lubomir Martinek,
nechtel umrit jako blbec, jako ceskej zkurvinek.

VS-ČVS - 262/1986 Ing. Špatina
POSUDEK
Rostislav Hedviček, nar. 30.5.1956, který byl naším zaměstnancem.
Do funkce bezpečnostního technika a požárního technika nastoupil 1.5.1979m do kategorie THP byl zařazen po absolvování odborného kurzu na Institutu výchovy BP v Brně od 1.10.1979. Postupně se zapracovával do problematiky OBP a PO závodu, poněvadž předtím takovou funkci nezastával. Svěřené úkoly plnil dobře, své znalosti si doplnoval studiem odborné literatury a účastí na školeních a kurzech. Jeho pracovní morálka byla dobrá, během doby zaměstnání nedošlo k žádnému porušení pracovni morálky. Po odborné stránce projevoval snahu k osvojování si dalších teoretických a praktických znalostí. Politicky organizován nebyl. Byl členem ROH od roku 1976, členem SSM. Vykonával funkci instruktora jízd ve Svazarmu-Autoškole. Byl veselé, kamarádské povahy, měl přímé jednání. Průměrný měsíční čistý výdělek činil 3 267,--Kčs.
ředitel závodu

Nechtel byt pohrben za ziva v zemi ubijejicich jistot,
tak preskocil zeleznou oponu do povzbudivych nejistot.

Our Rosta grew up and finally went West
where he works hard, tho without Praci cest!

Pokud se týče důvodu odchodu do ciziny mého bratra a jeho manželky a dětí tak k tomu uvádím, že tento mi opravdu není znám. Zde v ČSSR měli oba dobré pracovní podmínky a pokud je mi známo skoro každý rok cestovali na dovolenou někde do ciziny.

Ross lives now in Florida amidst flowers & gators.
U betta bet he prefers'em over pinko collaborators.

Big Ross now commands lotsa computing power,
he pulls the strings of ChechNet like e-spider from e-tower.

So in fact that red fuckin' she-teacher-durak
made Ross to get away and become no pinko czurak.

He has an e-buddy, and that buddy is me
we fight Chech excommies as you'll never see.

And that's the reason without a doubt
that Ross is our guy who'll never cop out.

Zanalyzuj tohle, pico: Nejen ze jsem byl v YU sestkrat (a bez devizoveho prislibu, ktery jsi ty sam dostal), ale navic jsem tam byl parkrat (dle CSSR zakonu) ilegalne.

Prave pro podezreni (nic mi nebylo nikdy dokazano) ze jsem "pobyval na uzemi Jugoslavie bez povoleni uradu CSSR" mi byl (podruhe behem sesti let, poprve to bylo za incident v Komarne na statni hranici) odebran cestovni pas (i manzelce).

Tyto pasy mi byly navraceny neznamym muzem na zachodcich na konci prvniho nastupiste nadrazi v Prerove. Do obliceje jsem mu nevidel, cural jsem na opacnou okachlikovanou zed.

Takze co jsem tedy byl, ty vemeno s ceskym obcanstvim - KGB?
Ross Hedvicek

No samozřejmě, že jsi devizák mít nemusel, když jsi jezdil přes Autoturist. Nebo chceš snad tvdrit, že tě komunistický režim devizák odmítal dát, ale přitom přes Autoturist tě pustil?

A blábol, že tě režim opakovaně sebral pas a přitom tě nechal dělat bezpečnostního a požárního technika za 3267 CZK čistého platu, si ty "bojovníku proti komunismu", nech pro tu svou sektu přiblblíků.
Jaroslav 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vanek Vanek | E-mail | 8. června 2012 v 8:23 | Reagovat

hedvicek je nejenom neskutecny idiot ale i buran. Hnus se na nej podivat.

2 Vanek Vanek | E-mail | 8. června 2012 v 8:25 | Reagovat

Difamační koutek aneb Dichtung und Wahrheit
Tomáš Pecina
O zdařilém kousku z pera Fabiana Golga jsem psal nedávno. Nyní o mně vyšel další difamační text, jehož autorem je Rostislav ("Ross") Hedvíček, a pokud F. Golgo neomylně zjistil, že jsem na blondýnky, R. Hedvíček ve mně odhalil přímo homosexuála. Vážně nevím, co si mám o sobě myslet a kterému z nich věřit, když ve skutečnosti jsem heterosexuál a líbí se mi brunety. Oba texty se shodují v tom, že jsem vytuneloval Britské listy, avšak neschopné české soudy mi to neuměly prokázat. Na což se těžko dá říci víc než No comment.

S Hedvičkem se věci mají takhle. Ross Hedvicek, narozený jako Rostislav Hedvíček dne TT. MM. 1956 v Kojetíně, odjel v květnu 1986 spolu s manželkou Marií na dovolenou v Jugoslávii, odkud se nevrátili a emigrovali, nejprve do Kanady a poté do USA; tam na Floridě R. Hedvíček - po smrti manželky v loňském roce - dosud žije. Hedvíček je znám jako autor mnoha textů o České republice; ty mají vesměs velmi slušnou literární úroveň, jsou vtipné a nápadité a svou kritičností a nekompromisností vyvolávají v České republice zuřivé reakce. Knižně vydal Hedvíček tyto texty v publikaci Jak Paroubek kradl salámy (ISBN: 80-86851-23-0).

Problém nastal, když se ukázalo, že autorova sebestylisace jaksi neodpovídá faktům. Hedvíček o sobě tvrdí, že byl od nejútlejšího dětství utlačovaným synem z rodiny místních kulaků, že nesměl studovat a komunisty nenávidí tak, že sní o tom, jak se brouzdá potoky komunistické krve. To je samo o sobě podivné, protože člověk s takovým kádrovým profilem by o zájezdu do Jugoslávie v 80. letech mohl jen snít. To si Hedvíček dobře uvědomoval, proto lhal o svém věku a vytvářel dojem, že žije v zahraničí už od konce šedesátých let.

Jenže se pro veřejnost otevřely archivy Státní bezpečnosti a najevo vyšla celá řada dalších skutečností, které s Hedvíčkovým sebeobrazem ani vzdáleně nekorespondovaly. Předně se ukázalo, že zájezd do Jugoslávie nebyl první, ale zhruba pátý, takže pokud by Hedvíček komunistický režim opravdu tolik nenáviděl, není zřejmé, proč s emigrací čekal až na pátý výjezd - nehledě na to, že pět výjezdních doložek a devisových příslibů by osoba s jeho kádrovým profilem nikdy nemohla dostat. Nedosti však na tom. Hedvíček, kterého podle jeho vlastních slov nevzali pro jeho původ ani do Pionýra, byl členem SSM, a v podniku, kde pracoval, zastával funkci bezpečnostního a požárního technika, což rozhodně nebylo místo, které by se svěřovalo nepřátelům režimu. Podobně nevěrohodnou se ukázala i legenda o důvodech, proč Hedvíček nesměl vystudovat vysokou školu.

Takto z hedvíčkovské legendy opadávaly, šupinu po šupině, jednotlivé lži, a výsledkem byl obraz spíše privilegovaného obyvatele komunistického Československa, který sice mohl režim nenávidět, ale rozhodně mu to nebránilo v pohodlné kolaboraci. Tedy ukázková srážka Dichtung a Wahrheit. Nevím, zda jsem byl prvním, kdo tyto skutečnosti o Hedvíčkovi zjistil: spis pořízený StB po jeho odchodu do emigrace jsem si nechal vyhledat a okopírovat v lednu loňského roku a jeho obsah jsem si zprvu nechal pro sebe. Do Hedvíčkovy kausy jsem vstoupil až poté, co se dokumenty počaly objevovat, s peprnými komentáři, na různých místech v internetu, a Hedvíček ostře napadl disidenta Stanislava Pence za zveřejnění registru svazků na adrese www.svazky.cz. Tehdy jsem se Pence zastal a pokusil se Hedvíčkovi vysvětlit, že nadává na zrcadlo jen skrz vlastní křivou hubu. Marně: Hedvíček, jehož identifikace s vlastním vyfabulovaným hrdinským obrazem se ukázala být téměř absolutní, mne zařadil mezi své nepřátele, a jako každý, kdo není ochoten přísahat na to, že dokumenty z jeho svazku jsou falsa, jsem se tak stal předmětem jeho útoků.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama